Душек Alegra

Душек Alegra

Добриот сон започнува со Алегра и се претвора во среќен живот!

Степен на цврстина: Тврд

Висина на душек: 31cm | Состав: Џебно јадрo | Употреба: еднострано

Одлики: хипермек сунѓер, анатомска поддршка на рбетот, контрола на влага, материјали кои дишат, плетена ткаенина, хипер-сензитивна површина Screenshot 2023-11-06 223729.png Серијата душеци Alegra е совршена комбинација на иновација и удобност. Најважната карактеристика на душекот Alegra е комбинацијата на хипермек сунѓер и кондензиран сунѓер. Овој специјален дизајн нуди удобен сон дури и на тврд под. Хипермекиот сунѓер овозможува поудобно позиционирање на лигаментите во пределот на половината и колкот. На овој начин се намалува напнатоста и стресот за време на спиењето и ви овозможува цврст сон.

2023-2 Export Catalogue HR_Page_35 (1).jpg

Исто така, структурата на сунѓерот што дише го спречува потењето за време на спиењето. Душекот Alegra нуди долготрајност со комбинацијата на квалитетни материјали. Одликувајќи се со врвен квалитет и издржливост, овој душек ја задржува својата форма и цврстина долги години.

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Димензии
  • 90x190
  • 90x200
  • 100x200
  • 120x200
  • 140x190
  • 160x200
  • 180x200
  • 200x200