Душек Carbon

Неопходен во вашата спална соба како јаглерод на Земјата!

Степен на цврстина: средно-мек, средно-тврд

Висина на душек: 33cm | Состав: џебно јадро | Употреба: еднострано

Одлики: антистатична ткаенина, контрола на влага и материјали кои дишат, одлична поддршка на 'рбетот, наддушек со патент Screenshot 2023-11-06 222556.png

Душекот Carbon е инспириран од природниот елемент јаглерод. Ова ја симболизира силата, издржливоста и квалитетот на душекот. Секоја вечер ќе се чувствувате посебно со овој кревет кој комбинира луксуз и удобност.

Душекот го стимулира вашето здравје со своите уникатни карактеристики: антистатична ткаенина која ви помага да се ослободите од болките во мускулите, контрола на влага и материјали кои дишат, одлична поддршка на 'рбетот.

Изработен е од висококвалитетни материјали за долготрајна употреба. Како дел од душекот добивате и вграден наддушек, дизајниран со патент за лесно отстранување кој може да се користи како дополнителен душек, како и лесно да се чисти со што добивате хигиенска средина за спиење и дополнителен душек доколку очекувате гости.

СОСТАВ

2023-2 Export Catalogue HR_Page_28 (1).jpg Ситемот на џебното јадро обезбедува одлична рамнотежа за поддршка на вашето тело и ви помага да останете во правилна положба за време на спиењето. Специјално е дизајниран со средна цврстина, што го прави идеална опција за здрав живот без стрес.

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Душек King

Искачете се на тронот на комфорот!

Степен на цврстина: средно-мек | Висина на душек: 34cm

Навлака: Сатенска | Состав: Џебно јадро | Употреба: еднострано

Одлики: анатомска поддршка на 'рбетот, контрола на влага, материјали кои дишат, плетена ткаенина, вграден наддушек, хипер-сензитивна површина Screenshot 2023-11-06 223231.png Душекот King се истакнува со луксузниот допир на памучната сатенска ткаенина која создава мека и мазна површина, како и со способноста на материјалот да дише. Сатенската ткаенина создава атмосфера каде што можете да спиете удобно, искусувајќи го луксузот што го нудат скапите хотели, секоја вечер од удобноста на вашиот дом.

Душекот му помага на вашето здравје со своите уникатни карактеристики: контрола на влага, анатомска поддршка на 'рбетот. Благодарение на материјатилите што му дозволуват на душекот да дише, телесната температура се одржува избалансирана и го намалува потењето што ви овозможува да се разбудите поодморени.

СОСТАВ

2023-2 Export Catalogue HR_Page_34.jpg

Уникатната хармонија на системот од миди-џебни јадра и хипер сунѓерот користени во подлогата на душекот ја распределуваат телесната тежина рамномерно и го минимизираат притисокот што душекот го врши врз телото. На овој начин можете да постигнете длабок и непрекинат сон без потреба постојано да менувате позициите за време на спиењето.

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА.

Душек Alegra

Добриот сон започнува со Алегра и се претвора во среќен живот!

Степен на цврстина: Тврд

Висина на душек: 31cm | Состав: Џебно јадрo | Употреба: еднострано

Одлики: хипермек сунѓер, анатомска поддршка на рбетот, контрола на влага, материјали кои дишат, плетена ткаенина, хипер-сензитивна површина Screenshot 2023-11-06 223729.png Серијата душеци Alegra е совршена комбинација на иновација и удобност. Најважната карактеристика на душекот Alegra е комбинацијата на хипермек сунѓер и кондензиран сунѓер. Овој специјален дизајн нуди удобен сон дури и на тврд под. Хипермекиот сунѓер овозможува поудобно позиционирање на лигаментите во пределот на половината и колкот. На овој начин се намалува напнатоста и стресот за време на спиењето и ви овозможува цврст сон.

2023-2 Export Catalogue HR_Page_35 (1).jpg

Исто така, структурата на сунѓерот што дише го спречува потењето за време на спиењето. Душекот Alegra нуди долготрајност со комбинацијата на квалитетни материјали. Одликувајќи се со врвен квалитет и издржливост, овој душек ја задржува својата форма и цврстина долги години.

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Душек Neon

Неонска светлина на секој нов ден кога ќе се разбудите!

Степен на цврстина: тврд

Висина на душек: 25cm | Состав: џебно јадро | Употреба: еднострано Одлики: вградена USB-порта за полнење на смарт уреди, контрола на влага и материјали кои дишат, одлична поддршка на 'рбетот, спакуван во ролна, плетена ткаенина Screenshot 2023-11-06 224657.png Името потекнува од неговиот динамичен дизајн создаден со неонски конци. Можете да го спарите со креветот Neon кој поседува USB влез за полнење на узглавјето на самиот кревет.

СОСТАВ

2023-2 Export Catalogue HR_Page_33.jpg

Системот на плетена ткаенина, кој овозможува висока циркулација на воздухот, нуди површина за спиење што дише, додека неговата тврда структура го поддржува здравјето на 'рбетот.

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈ ПОНУДА ТУКА

Душек Thermo-Regulate

Совршен баланс на телесната температура додека спиете!

Степен на цврстина: средно-мек, средно-тврд

Висина на душек: 29cm | Состав: Џебно јадро | Употреба: Двострана

Одлики: Регулација на температура, двострана употреба, контрола на влага и материјали кои дишат, анатомска поддршка на 'рбетот, спакуван во ролна, плетена ткаенина, хипер-сензитивна површина Screenshot 2023-11-06 225907.png Нова револуција започнува во светот на спиењето - душек што ја балансира вашата телесна температура! Овој душек ве носи до врвот на релаксацијата и удобноста со своите иновативни карактеристики. Душекот, кој може да се користи од двете страни, ви нуди две различни нивоа на цврстина: средно мек и средно тврд.

Thermo-Regulate е дизајниран со ткаенини од брендови со врвен квалитет, инспирирани од спортот и природата. Благодарение на оваа специјална структура, тој ве одржува топли во зима и ладни во лето, создавајќи ефект на климатизација.

СОСТАВ

2023-2 Export Catalogue HR_Page_32 (1).jpg

Со Thermo Regulate нема да бидете засегнати од движењата на личноста со која го делите креветот. Овој душек ги разбира различните потреби за вашата телесна температура и вашиот партнер и ја создава најсоодветната структура за ладење со својата специјално избрана ткаенина и конци. На овој начин, ја максимизира удобноста за спиење на двајцата и го спречува потењето.

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈ ПОНУДА ТУКА

Душек Aliza

Откријте ново ниво на длабок сон!

Степен на цврстина: тврд | Висина на душек: 30cm

Состав: Џебно јадро | Достапен: во две бои | Употреба: Еднострано

Одлики: хипер-сензитивна површина, контрола на влага и материјали кои дишат, одлична поддршка на 'рбетот Screenshot 2023-11-06 230806.png Џебното јадро на душекот Aliza обезбедува оптимална поддршка за секој дел од вашето тело, овозможувајќи ви да заземете удобна положба за време на спиењето и да ги пополните празнините на половината. На овој начин, квалитетот на вашиот сон се зголемува додека душекот се обликува и припива на вашето тело според природните облини.

СОСТАВ

2023-2 Export Catalogue HR_Page_36.jpg

Дополнително, плетената ткаенина на Aliza ја подобрува циркулацијата на воздухот, го намалува потењето и овозможува чувство на свежина. Сега можете да имате енергичен почеток на денот!

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Душек Elegance

Препуштете се целосно на елеганција!

Степен на цврстина: средно-мек

Висина на душек: 38cm | Состав: Micro-џебно јадро | Употреба: еднострано

Одлики: памучна плетена ткаенина, пена за поддршка на рбетот со висока густина, термален филц, пердуви viber_image_2023-11-06_23-43-03-449.jpg Добивате рачно сошиена и внимателно изработена _елеганција _со систем на микро џебно јадро и пердуви. Специјалната памучна плетена рачно изработена ткаенина ја апсорбира влагата на надворешната површина на душекот, помагајќи му да се исуши брзо и да му дозволи на вашето тело да дише. Најквалитетните материјали од кои што е изработен ја зголемуваат удобноста што ја нудат внатрешните слоеви и му овозможуваат на душекот да ја одржува својата форма со години. Добивате:

  • Два посебни системи на џепни јадра
  • Одличен изглед
  • Зголемена удобност со Micro-џебното јадро
СОСТАВ

viber_image_2023-11-06_23-44-07-504.jpg

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Душек Soho

Создаден со љубов!

Степен на цврстина: средно-мек, средно-тврд

Висина на душек: 33cm | Состав: џебно јадро | Начин на употреба: еднострано

Одлики: памучна плетена ткаенина, силиконски влакна, пена за поддршка на рбетот со висока густина, памучен-флекс филц, пердуви viber_image_2023-11-06_23-55-31-780.jpg

Душекот Soho е дизајниран за совршен сон со најквалитетни материјали. Висококвалитетен средно-тврд душек составен од џебни јадра и квалитетни пени, како и други компоненти кои обезбедуваат оптимална цврстина на површината. Специјално засилените слоеви за секоја точка на притисок предизвикана од тежината на вашето телото ќе ви понудат непрекинато спиење без будење. Одлична поддршка на половината, грбот, колковите и пршлените.

СОСТАВ

viber_image_2023-11-06_23-54-46-924.jpg

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈ ПОНУДА ТУКА

Душек Moon

Сакате да се чувствувате како да спиете под месечевата светлина?

Степен на цврстина: средно-тврд | Висина на душек: 28cm

Состав: "Херкулес" жичано јадро | Употреба: еднострано

Одлики: специјална нежна ткаенина, рачки за носење, пена за поддршка на рбетот со висока густина, термален филц moon1.jpg

Душекот Moon е изработен од специјална плетена ткаенина мека на допир со мек горен слој за оние кои бараат дополнителна удобност. Не сакаме да претеруваме, но со сигурност би бил еден од најудобните душеци на кои некогаш сте спиеле. Душекот Moon го одржува телото во рамнотежа благодарение на специјалните влакна што се користат во неговото ватирање, па така ви овозможува да се разбудите поодморени.

ЕКСТРА ЈАКО "ХЕРКУЛЕС" ЖИЧАНО ЈАДРО

Технологијата на специјално дизајнираните жичани јадра со дијаметар од 72 mm, што е повеќе од стандардните душеци, кои се шират низ основата на душекот, ја зголемува удобноста и стабилноста.

СОСТАВ

moon.jpg

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈ ПОНУДА ТУКА

Душек Empires

Изградете сопствена империја!

Степен на цврстина: средно-тврд

Висина на душек: 29cm | Состав: џебно јадро | Употреба: двострано

Одлики: еколошки материјали, ортопедска поддршка на 'рбетот, рачки за кревање,мек слој, плетена ткаенина, двострана употреба Screenshot 2023-11-12 140459.png Специјалната ткаенина Repreve Ocean што се користи на површината на душекот е произведена од рециклирани материјали од дното на океанот со цел да се намали загадувањето на нашата планета и да се заштитат нашите природни ресурси. Оваа специјална ткаенина, произведена од материјали кои содржат многу влакна, ве прочистува од негативната енергија и нуди сон со намален стрес. Овој душек можете да го користите многу години без да го изгубите комфорот кој го нуди.

Empires-Logo-e1689160166166.png

ПРИДОНЕС КОН ПРИРОДАТА

Изработен од 100% рециклирани материјали и висококвалитетни влакна. Со тоа помагаме да се заштитат природните ресурси и да се намали нашиот глобален еколошки отпечаток.

ПРАВИЛНА ПОДДРШКА НА 'РБЕТОТ

Џебните јадра, секое поединечно спакувано кои можат да функционираат и самостојно, совршено се прилагодуваат на различните типови на тело и овозможуваат правилна поддршка на 'рбетот со прилагодување според облините на телото. Исто така, нема да бидете засегнати од движењата на личноста со која го делите креветот.

yatak9-empires-elvin-2-1116x800(1)(1).jpg

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈ ПОНУДА ТУКА

Душек Elvin

Спијте како на облаци!

Степен на цврстина: средно-тврд, средно-мек

Висина на душек: 31cm | Состав: џебно јадро | Употреба: еднострано

Одлики: 100% вискозна сатенска такенина, природни влакна од буково дрво, ортопедска подлога, одлична поддршка за 'рбетот, рачки за носење Elvin-e1692020955332.png

Слоевите со различна густина поддржани од системот на специјални џебни јадра му ја даваат потребната поддршка на вашиот 'рбет. Душекот Elvin, кој често го избираат оние кои сакаат да спијат на средно тврди подлоги, нежно го пречекува вашето тело со уникатната текстура на неговата 100% вискозна сатенска ткаенина. Благодарение на структурата што дише, телото достигнува температурна рамнотежа и нуди пријатен сон. yatak9-empires-elvin-2-1116x800(1).jpg

МЕК СЛОЈ

Чувствувајте се како да спиете на облаци благодарение на мекиот слој со висока густина.

ПРИРОДНИ ВЛАКНА ОД БУКОВО ДРВО

Сатенската ткаенина од вискоза, која содржи природни влакна добиени од буково дрво, нежно се среќава со вашето тело и дава уникатно чувство.

СИСТЕМ ОД 1000 ЏЕБНИ ЈАДРА

Оваа технологија, ви нуди високо ниво на комфор со зголемување на поддршката на 'рбетот и ја максимизира удобноста на спиењето со балансирање на распределбата на притисокот на телото. Mükkemel-Omurga-Desteği-e1689150675393.png

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Душек Intense

Искусете интензивно непрекинато спиење!

Степен на цврстина: средно-тврд

Висина на душек: 33cm | Состав: џебно јадро | Употреба: еднострано

Одлики: слој природни влакна од камила, терморегулација, латекс, рачно изработен, eco-friendly, ортопедска подлога, рачки за носење, Intense.png

Додека технологијата на џебни јадра со 7 зони овозможува различни степени на поддршка за секој дел од телото, природниот латекс слој ја овозможува поддршката што му е потребна на 'рбетот на оптимален начин. Слојот на влакна од камила и ленената ткаенина ја зголемуваат циркулацијата на воздухот, ве спречуваат да чувствувате студ и потсо што добивате поефикасен сон. Max-Basinc-Dagilimi(2).jpg

ПРИРОДЕН СОСТАВ

100% природен и еколошки производ. Нуди удобен сон благодарение на ефектот на ладење. Има порозна структура од специјална плетена ткаенина која природно обезбедува пропустливост на воздухот.

ЛАТЕКС

Латекс слој екстрактиран од дрво кој помага во заштитата на здравјето на 'рбетот благодарение на неговата флексибилна структура. Природните влакна што ги содржи помагаат во протокот на воздухот и создаваат пространа средина за спиење.

УПОТРЕБА НА ПРИРОДНИ ВЛАКНА ОД КАМИЛА

Природно добиените влакна од камила обезбедуваат топлинска рамнотежа на вашиот душек. Помага да не се потите во лето и да не ви е студено во зима.

ОДЛИЧНА ПОДДРШКА НА 'РБЕТОТ

7-зонскиот систем од џебни јадра создава висока удобност и атмосфера за непрекинато спиење со различна цврстина за седумте различни делови од телото кои вршат притисок врз креветот.

Mükkemel-Omurga-Desteği-e1689150675393.png

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Душек Cooler Comfort

Душек кој се приспособува на вас!

Степен на цврстина: средно-тврд

Висина на душек: 28cm | Состав: Visco-пена | Употреба: еднострано

Одлики: душек без федери, термално приспособување, ортопедска подлога, технологија на ладење, летна/зимска употреба, специјална мемори пена Cooler-Comfort.png

Душекот Cooler Comfort, произведен со технологија на ладење, брзо ја балансира температурата на вашето тело и го намалува времето потребно за заспивање, благодарение на неговата висока топлинска спроводливост. Ве очекува подлабоко и поинакво искуство за спиење благодарение на технологијата која ви овозможува да ја достигнете оптималната телесна температура потребна за удобен сон. Дизајниран со технологијата без федери, овој душек ви помага да се опуштите со брзо прилагодување на движењата на вашето тело, да ја вратите енергијата и да се разбудите спремни за денот, благодарение на мекиот слој што го содржи и Visco пената. Благодарение на функцијата за сезонска употреба на душекот Cooler Comfort, постудената површина обезбедува ладен сон во летните месеци, додека другата површина обезбедува удобно искуство за спиење со одржување на температурата на вашето тело на оптимално ниво во зимските месеци.

Max-Basinc-Dagilimi(1).jpg Создава чувство на свежина и го одржува телото ладно, а со тоа го подобрува квалитетот на сонот до максимално ниво и помага да се создаде удобно опкружување за спиење. Исто така, помага да се скрати времето потребно за заспивање со чувството на свежина што го нуди.

СЕЗОНСКА УПОТРЕБА

Спиењето бара хармонија пред се друго. Cooler Comfort се оптимизира според вашата телесна температура дури и при промена на сезоните со употреба во лето/зима.

VISCO МЕМОРИ ПЕНА

Го зема обликот на вашето тело во зависност од телесната температура и тежина и го поддржува телото во хоризонтална положба на најидеален начин, балансирајќи го протокот на крв и елиминирајќи ги проблемите со циркулацијата.

СУНЃЕР СО ВИСОКА ГУСТИНА

Помага да се овозможи најдобра можна распределба на притисокот за вашето тело и ја зголемува удобноста, благодарение на слоевите сунѓери со различна густина и карактеристики што ги содржи.

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Душек Nesta

Вашето ново љубовно гнездо!

Степен на цврстина: средно-тврд

Висина на душек: 34cm | Состав: џебно јадро | Употреба: еднострано

Одлики: ортопедска подлога, слој природни влакна, 3Д плетена ткаенина, eco-friendly, ортопедска подлога, рачки за носење, вграден наддушек Nesta.png

Неста душекот, произведен со технологијата на џебни јадра, создава удобна атмосфера за спиење овозможувајќи ја најсоодветната поддршка на вашето тело. Неговите појачани потпорни слоеви и структурата со висока густина го балансираат притисокот на вашето тело и ја овозможуваат оптималната поддршка што ви треба. Благодарение на специјалната 3Д ткаенина на неговата површина, не се деформира и вдлабнува, туку ја одржува својата првична форма долги години. Текстура која дише и материјалите меки на допир ја освежуваат вашата кожа и нудат удобна атмосфера за спиење.

footer.jpg

СУНЃЕР СО ВИСОКА ГУСТИНА

Благодарение на слоевите на сунѓер со различна густина и карактеристиките што ги содржат, помага да се овозможи најдобра можна распределба на притисокот за вашето тело и ја зголемува удобноста.

УДОБЕН НАДДУШЕК

Вградениот наддушек нежно се среќава со вашето тело и ја зголемува удобноста за спиење. Сунѓерите со висока густина и наддушекот што ја надополнуваат технологијата на џебното јадро овозможуваат долготрајна удобност и без двострана употреба на душекот.

ТЕХНОЛОГИЈА НА ЏЕБНО ЈАДРО

Џебните јадра, секое поединечно спакувано кои можат да функционираат и самостојно, совршено се прилагодуваат на различните типови на тело и овозможуваат правилна поддршка на 'рбетот со прилагодување според облините на телото. Исто така, нема да бидете засегнати од движењата на личноста со која го делите креветот.

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈ ПОНУДА ТУКА

Душек Luca

Изработен до совршенство!

Степен на цврстина: Средно-тврд | Употреба: еднострано

Висина на душек: 27cm | Состав: Херкулес жичано јадро, силиконски влакна

Одлики: плетена ткаенина, пена со висока густина, силиконски влакна, памучен-флекс филц, контрола на влага, материјали кои дишат Screenshot 2023-11-12 141625.png Душекот Luca, кој се произведува со помош на специјална плетена ткаенина, е еден од најцврстите членови на нашата колекција на душеци. Оваа специјална ватирана плетена ткаенина ја исфрла влагата. Благодарение на мекиот филц Cotonflex, овој душек е многу удобен. Материјалите што ги користиме во внатрешните слоеви еона што го прави душекот специјален.

ЕКСТРА ЈАКО "ХЕРКУЛЕС" ЖИЧАНО ЈАДРО

Технологијата на специјално дизајнираните жичани јадра со дијаметар од 72 mm, што е повеќе од стандардните душеци, кои се шират низ основата на душекот, ја зголемува удобноста и стабилноста.

СОСТАВ

Screenshot 2023-11-12 141655.png

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Душек Joy

За младите господини!

Степен на цврстина: средно тврд

Висина на душек: 27cm | Состав: Џебно јадрo | Употреба: еднострано

Одлики: силиконски влакна, одлична поддршка на рбетот; контрола на влага; материјали кои дишат, специјална плетена ткаенина, вграден наддушек lady2

Создаден специјално за возрасната група од 0 до 18 години, овој кревет е идеален избор за да ја вратите енергијата и да имате мирен сон.

Внимателно дизајниран да ја понуди поддршката и удобността што им е потребна на младите тела во текот на нивните развојни периоди. Неговите сунѓери, произведени со помош на напредна технологија, совршено се прилагодуваат на телото и нудат оптимална поддршка за време на спиењето. Преземете акција сега и крунисајте ја младоста со совршен сон! lady

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Душек Clouds

Душекот кој ве поканува да спиете на облаците!

Степен на цврстина: Средно-мек

Висина на душек: 33cm | Состав: Џебно јадрo | Употреба: еднострано

Одлики: специјална екстра-мека "Doucinelle" ткаенина, анатомска поддршка на рбетот, контрола на влага, материјали кои дишат, мек вграден наддушек, "Visco" слој Screenshot 2024-02-11 202814.png Понекогаш бараме повеќе од само еден обичен душек - мирен сон, леснотија и удобност. Дизајниран да ја задоволи токму оваа потреба, душекот Clouds ви овозможува да се чуствувате како да спиете на облаци. Исто така, наликува на облаче со својот посебен дизајн. Со својата мека и лесна структура, нежно го прегрнува секој дел од вашето тело. Овој специјален душек ве тера да заборавите на тежината додека спиете и буквално ве телепортира во светот на соништата.

СОСТАВ

Screenshot 2024-02-11 202843.png Поддршка на рбетот со системот на џебно јадро

  • Овој систем нуди поединечна поддршка на секој дел од вашето тело, благодарение на независното движење на секое јадро.

Специјална "Doucinelle" ткаенина

  • Doucinelle е најмеката ткаенина што сте ја допреле до сега што му дава дополнителна сензација на вашиот душек и чувство на раскош и луксуз. Исто така, се одликува и со визиуелно убав изглед кој создава пријатна и топла атмосфера.

Visco слој

  • Пената која безбедува еднаква и ефикасна поддршка за секоја област на телото со конкретно насочување на точките на притисок. Оваа функција обезбедува непрекината удобност во текот на ноќта, минимизирајќи ги болките во грбот и другите непријатности.
РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Душек Barok

Искусете го барокниот шарм во модерни времиња!

Степен на цврстина: Средно-мек, средно-тврд

Висина на душек: 31cm | Состав: Џебно јадрo | Употреба: еднострано

Одлики: специјална екстра-мека "Doucinelle" ткаенина, анатомска поддршка на рбетот, контрола на влага, материјали кои дишат, силиконски влакна Screenshot 2024-02-11 212325.png Дизајниран во согласност со ергономијата на телото, овој душек нуди одлична поддршка во секоја положба на спиење. Со обезбедување на правилно порамнување на грбот и 'рбетот, го подобрува квалитетот на спиењето и ви овозможува да се разбудите одморени наутро. Исто така, нуди идеална рамнотежа. Циркулацијата на воздухот е една од најважните карактеристики на барокниот кревет, што значи поудобен сон и чувство на свежина. Screenshot 2024-02-11 212340.png

СОСТАВ

Screenshot 2024-02-11 212406.png Поддршка на рбетот со системот на џебно јадро

  • Овој систем нуди поединечна поддршка на секој дел од вашето тело, благодарение на независното движење на секое јадро.

Специјална "Doucinelle" ткаенина

  • Doucinelle е најмеката ткаенина што сте ја допреле до сега што му дава дополнителна сензација на вашиот душек и чувство на раскош и луксуз. Исто така, се одликува и со визиуелно убав изглед кој создава пријатна и топла атмосфера.
РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Душек Shiny

За блескави денови исполнети со енергија!

Степен на цврстина: мек

Висина на душек: 32cm | Состав: џебно јадро | Употреба: двострано

Одлики: специјална памучна ткаенина, мемори пена, рачки за носење, силиконски влакна, 7-зонски џебни јадра, пена со висока густина за поддршка на 'рбетот Screenshot 2024-02-13 111738.png Еден од најпосебните душеци од серијата Luxury Edition со својата специјална ватирана памучна ткаенина. Подгответе се за извонредно удобно искуство. Душекот Shiny помага да се одржи телесната температура на потребното ниво благодарение на неговата специјална памучна ткаенина. Додека влакната во содржината на површинската ткаенина, кои се погодни за кожата, му помагаат на телото да се загрее, истовремено ја задржува природната телесна температура при спиење со помош на материјалите кои дишат. Благодарение на мекиот филц Cottonflex што се користи во овој душек добивате удобност.

СОСТАВ

Screenshot 2024-02-13 111821.png СИСТЕМ НА 7-ЗОНСКИ ЏЕБНИ ЈАДРА

Системот на 7-зонско џебни јадра, кој одделно ги поддржува половината, рамената, колковите и пршлените благодарение на џебните јадра со различен дијаметар и различна цврстина наредени во 7 различни области според со структурата на телото, ќе ви овозможи одлично спиење.

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Душек Stone

Kаде што удобноста се среќава со издржливоста!

Степен на цврстина: тврд Висина на душек: 30cm | Состав: џебно јадро | Употреба: еднострано

Одлики: специјална памучна ткаенина, мемори пена, рачки за носење, силиконски влакна, специјален филц, пена со висока густина за поддршка на 'рбетот, вграден наддушек Screenshot 2024-02-13 201839.png Еден од најексклузивните дизајни создадени за вас од најквалитетни материјали и најтврдите пени. Уникатната издржливост доаѓа од специјално дизајнираната тврда подлога. Душекот Stone е создаден за оние кои сакаат џебни јадра и тврди душеци. За да се добие најдобра издржливост и удобност, изработен е од комбинација на тврд и издржлив сунѓер и квалитетна плетена памучна ткаенина на горната површина. Веднаш под оваа подлога, се наоѓа џебното јадро и пената со врвен квалитет за да се создаде оптимално избалансирана основа за потпора. Благодарение на специјалната структура на материјалите што се користат за изработка, овој душек е погоден за употреба во сите сезони.

СОСТАВ

Screenshot 2024-02-13 201809.png ТЕХНОЛОГИЈА НА ЏЕБНО ЈАДРО

Џебните јадра, секое поединечно спакувано кои можат да функционираат и самостојно, совршено се прилагодуваат на различните типови на тело и овозможуваат правилна поддршка на 'рбетот со прилагодување според облините на телото. Исто така, нема да бидете засегнати од движењата на личноста со која го делите креветот.

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Душек Crea

За блескави денови исполнети со енергија!

Степен на цврстина: тврд

Висина на душек: 25cm | Состав: џебно јадро | Употреба: двострано

Одлики: специјална памучна ткаенина, рачки за носење, силиконски влакна, џебни јадра, пена со висока густина за поддршка на 'рбетот, разни високо-квалитетни сунѓери Screenshot 2024-04-25 140245.png Душекот Crea е дизајниран за љубителите на цврсти душеци. Претставува спој на комфор од џебни јадра и тврди сунѓери и произведен е со употреба на специјална памучна ткаенина што му овозможува на душекот да дише. Благодарение на неговата двострана употреба, овој душек ќе го користите многу подолго.

Разните високо квалитетни сунѓери што се користат му овозможуваат на душекот да ја одржува својата форма долги години. Покрај тоа, партнерот со кој што го делите овој душек нема воопшто да го осети вашето вртење и мрдање, што е идеално доколку некој од вас има покревок сон или различни распореди на станување од спиење наутро.

СОСТАВ

Screenshot 2024-04-25 140223.png Screenshot 2024-04-25 140232.png СИСТЕМ НА 7-ЗОНСКИ ЏЕБНИ ЈАДРА

Системот на 7-зонско џебни јадра, кој одделно ги поддржува половината, рамената, колковите и пршлените благодарение на џебните јадра со различен дијаметар и различна цврстина наредени во 7 различни области според со структурата на телото, ќе ви овозможи одлично спиење.

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Душек Optimum

Создатете оптимална средина за спиење!

Степен на цврстина: една страна средно-тврд, друга страна средно-мек

Висина на душек: 27cm | Состав: џебно јадро | Употреба: двострано

Одлики: памучна плетена ткаенина, материјали кои дишат, анатомска поддршка на 'рбетот, спакуван во ролна Screenshot 2024-04-25 144015.png

Душекот Optimum има две површини: средно тврд и средно мек. На овој начин можете да ја искористите површината на креветот која ви одговара.

Тајната на мирниот сон е ефикасна циркулација на воздухот што го одржува вашето тело на совршена телесна температура. Овој душек го максимизира природниот проток на воздух благодарение на неговата специјална технологија на џебно јадро. Исто така, ви овозможува да избегнете проблеми со потење во текот на ноќта и да спиете свежи и удобно во секое време.

СОСТАВ

Ситемот на џебното јадро обезбедува одлична рамнотежа за поддршка на вашето тело и ви помага да останете во правилна положба за време на спиењето. Специјално е дизајниран со средна цврстина, што го прави идеална опција за здрав живот без стрес.

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

Душек Aurora

Чувствувајте се како да спиете под магичната поларна светлина!

Степен на цврстина: едната страна средно-тврд, другата страна тврда

Состав: џебно јадро | Употреба: двострано

Aurora душекот, произведен со технологијата на џебни јадра, создава удобна атмосфера за спиење овозможувајќи ја најсоодветната поддршка на вашето тело.

footer.jpg

ТЕХНОЛОГИЈА НА ЏЕБНО ЈАДРО

Џебните јадра, секое поединечно спакувано кои можат да функционираат и самостојно, совршено се прилагодуваат на различните типови на тело и овозможуваат правилна поддршка на 'рбетот со прилагодување според облините на телото. Исто така, нема да бидете засегнати од движењата на личноста со која го делите креветот.

РОК НА ИСПОРАКА

Доколку е достапен на залиха: следниот ден. Доколку е по нарачка: 30-40 дена.

СЕРТИФИКАТИ

AR4997-101_1_1200_1200px_w.jpg(2).jpg

ПОБАРАЈ ПОНУДА ТУКА